A funkcionális helyreállítás, mint a mentális zavarok fő kezelési célja: A mentális zavarok funkcionális korlátainak leküzdése
26. 9. 2024
A mentális zavarok súlyosan befolyásolják a betegek és hozzátartozóik mindennapi életét és annak minőségét. Az utóbbi időben változás figyelhető meg a mentális egészségügyi kezelési célokban: a tünetközpontú megközelítés helyett egyre inkább az egyénre szabott gyógyszerválasztás kerül előtérbe. Ennek célja a beteg mindennapi működésének helyreállítása, például a munka termelékenysége, a társadalmi kapcsolatok és az önálló életvitel képessége, valamint az életminőség javítása.
Nuša Šegrec pszichiáter, aki a ljubljanai Egyetemi Pszichiátriai Klinika Kábítószer-függőség Kezelésére Létrehozott Nemzeti Központjában dolgozik. Elsődleges klinikai munkája a komplex szükségletekkel rendelkező betegek kezelésére összpontosít – a szerhasználati rendellenességekre és komorbid mentális egészségi zavarokra. Emellett a Szlovén Köztársaság Egészségügyi Minisztériuma kábítószer-függőség megelőzésével és kezelésével foglalkozó koordinációs központjának aktív tagja.
Ante Silić Horvátországban él, a Zágrábi Egyetem orvosi karának docense. Szociál- és biológiai pszichiátriára specializálódott, és a zágrábi Sestre milosrdnicei Egyetemi Kórházi Központban dolgozik. Munkájában a pszichiátriai kutatásra és a mindennapi klinikai gyakorlatra helyezi a hangsúlyt.
KRKA TALKS PODCASTOK
A Krka Talks podcastok célja az egészségügyi szakemberek több éves elkötelezett gyakorlatából és klinikai munkájából gyűjtött ismeretek és tapasztalataik népszerűsítése és megosztása. A beszélgetéseket ezért olyan egészségügyi szakembereknek szánjuk, akik elismert specialistáktól szeretnének tanulni, valamint minden olyan érdeklődőnek, akik szívesen fedezik fel az egészség és a jóllét kortárs megközelítéseit.
A beszélgetések az előadók szakértelmén alapulnak, és a világ egészségügyi dolgozóinak szólnak, azzal a céllal, hogy pozitív hatást gyakoroljanak a betegellátásra.